Kapat

Monster Abra A5 V13.5.1 İncelemesi

Bu incelememizde Monster Abra A5 V13.5.1 modelini tasarım, teknik özellikler, artılar ve eksileri, oyun performansı, fiyatı vb detayları gözden geçirip herkesin dilinde olan oyun bilgisayarına namı diğer oyun canavarına yakından bakacağız.

Monster Notebook yaz indirimi ile beraber birçok üründe fiyatları düşürmüştür. Monster Notebook firmasının diğer markalardan ayrılan özelliği müşteri memnuniyeti ve başarılı servis performansıdır. Eğer beğenmezseniz ilk 15 gün içerisinde koşulsuz iade garantisi veriyorlar aslında bu ürünlerine ne kadar güvendiklerine işarettir. Çoğu kullanıcıdan geri dönüş olarak olumlu düşüncelerini duyduğumuz oluyor hal böyle olunca firma da bunun farkında ve yaptıkları ürüne garanti vermektedirler. Her ürününde olduğu gibi bu üründe de performans ve tasarım ön plana çıkıyor. Alınabilecek en uygun fiyatlı ve performanslı ürünlerden bir tanesi olan Monster AbraA5 V13.5.1 modelini bugün sizlere tanıtacağız.

Monster Abra A5 Tasarımı

Ürünün tasarımına geçmeden önce hızlıca kutu açılımına değinelim. Burada Monster Notebook cihazın oldukça güvenli sorunsuz bir şekilde müşteriye ulaşması için sağlam bir kutu tasarımı kurgulamış. Kutunun dışı siyah ve Monster logosu bulunuyor iç kısmında ise sert köpüklerle korunmuş Monster Abra A5 V13.5.1 bulunuyor. Taşıma durumunda zararı minimize etmişlerdir, onun haricinde kablo ve aldıysanız çantası kutuyla beraber gelenler arasındadır. 15.6 inç ekran büyüklüğüyle sanki monitör kullanırcasına zevkinizi ikiye katlıyor. 1920×1080 Piksel mat LED ekrana sahip olan bu üründe oyunları daha canlı ve oyun detaylarını daha iyi görmenize olanak sağlamaktadır. Ayrıca yansımasız ekran sayesinde gündüz oyun oynayacaksınız. İşiniz varsa bilgisayarda güneş ışığını yansımasız ekran sayesinde %95’e kadar azaltmakta ve ekranı görememe gibi durumlar olmamaktadır.

Full HD ekran özelliği sayesinde dizi veya filmlerin tadını daha fazla çıkartacaksınız. Ekran detaylarını söyledikten sonra bir önemli özellik olan klavyeye geçelim. Q klavye tercihi Monster bilgisayarlarda daha doğrusu Türkiye’de çoğu bilgisayarda mevcut. Bazı oyuncu bilgisayarlarında göremediğimiz numerik pad bu cihazda mevcuttur ve kullanım kolaylığı sağladığını da belirtmekte fayda var. Onun haricinde klavyenin basma hissiyatı oldukça kuvvetli olup arka aydınlatmasının bulunması göze hitap ediyor. Sabahları çok belli olmasa da geceleri şık bir ortam oluşturmaktadır. Cihaz ağır olmayıp 2.40 gram ağırlığındadır. Böylelikle taşınabilir bir cihaz niteliği taşımaktadır.

Monster Abra A5 13.5.1 Teknik Özellikleri

Monster Abra A5 V13.5.1‘in teknik özelliklerine yakından bakacak olursak işlemci ile başlayalım. Burada tercih edilen işlemci Intel’in 2019 ikinci çeyreğinde çıkardığı Intel Core i5-9300H modelidir. Neden i7 kullanılmamış derseniz birazdan anlatacağımız donanıma uygun olsun diye böyle bir tercihe gidilmiştir. Fakat i7 kadar olmasa da oldukça güçlü bir mimariye sahip olan Intel Core i5-9300H sayesinde birçok veriyi daha hızlı işleyebileceksiniz. Normal frekansı 2.40 artırılmış. 4.10 GHz gibi harika bir değerde olan işlemci görüyoruz. Bu işlemcinin oldukça fazla özelliğe sahip olduğunu söyleyelim ve depolama birimlerinden bahsedelim.

Tulpar serisinde alıştığımız SSD burada mevcut değildir, HDD yapılandırılmıştır. Sabit disk yerine 1 TB hard disk koymaları güç kaybına yol açsa da cihazın fiyatına uygun olduğunu da söyleyelim. Ekran kartı bölümünde ise bizleri Nvidia karşılamaktadır. NVIDIA GeForce GTX 1050 (2019 Sürümü) ekran modeli ile cihazın gücüne güç katmaktadır. En üst seviyedeki oyunları normal bir fps değerinde oynatan ayrıca ekran kartı bellek miktarının 3 GB olması bilgisayarın hızlı olmasında en büyük etkenlerden biri. Bu ekran kartı serisi ile önceki nesil ekran kartlarına oranla %40 daha fazla performans sunuyor.

DDR4 8 GB RAM ile donatılmış olan bu oyun bilgisayarında ekran kartlarında olduğu gibi bunda da yeni nesil RAM kullanılmış olup eskiye oranla %30’un üzerinde performans sağladığı biliniyor. Bellek arayüzünün 64 bit değil 128 bitolması oldukça önemli bir faktör. Bağlantı noktalarına gelecek olursak USB 2.x’dan 2 tane USB 3.x’dan 3 tane bulunmaktadır. 3.x portlarının birinde bilgisayar kapalıyken telefonunuzu ya da başka cihazı şarj etme özelliği bulunmaktadır. Parmak okuyucu bulunmayıp SD kart okuyucu yer almaktadır ayrıca HDMI özelliği ile farklı cihaza görüntü yansıtabileceksiniz.

Monster Abra A5 V13.5.1 Fiyatı ve İnceleme Sonucu

Günümüzde laptop fiyatları artmış olduğunu görüyoruz. Teknik özellikleri ve tasarımıyla oldukça beğenilen ve kullanıcılar tarafından bu yaz günü indirimlerinde sıkça tercih edilen ürünlerden bir tanesi olan Monster Abra A5 V13.5.1 etkileyici performansı ile göz dolduruyor. Yayın yapmak isteyenler için HD kamerası vardır. Çoğu ürünlerinde rastladığımız parmak izi okuyucu bu ürününde bulunmamaktadır.

En Ucuz Nerede?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir